| bixelle_4587 a întrebat:

As vrea sa-mi fac cateva suvite roz dar este o mica "problema" :). Eu am parul saten deschis cu cateva suvite blonde si nu prea stiu ce sa fac. Sa imi las parul asa cum este si sa ma apuc de suvitele roz ori ma vopsesc in tot capul negru albastrui si dupa fac suvitele? Parul meu este ceva in genu, putin mai deschis :D http://i12.tinypic.com/6gb297d.jpg. Daca aveti voi alte idei cu cea mai mare placere mi-ar placea sa le aud :). Multumesc.

Răspuns Câştigător
| IoanadArh a răspuns:

Eu am avut suvite roz pe par saten si daca e rozul foarte puternic, se vede bine. Daca ai deja suvitele blonde e perfect. Ia de la farmacie solutie 'castelani' (este roz puternic). Pune o parte intr-un bol cu niste apa si apoi cu fata inmuiata da de multe ori pe suvite. Nu este permanenet, dar se reaplica foarte usor, in functie de cat de puternica faci solutia, te tine 3-4 spalari. Este si ieftin si nici nu-ti distruge parul, + daca te plictisesti, se curata. O alta varianta este sa pui o sticla intreaga intr-un vas mai mare si sa-ti colorezi tot parul. Parul tau natural va deveni roscat iar suvitele vor fi foarte roz si atunci clar se potriveste. Varianta cu negru albastrui nu ti-o recomand pentru ca pe negru nu mai poti face nimic. Incearca asa cu castelani ca nu pierzi nimic, daca nu-ti place se ia. Incearca intai pe suvite vezi ce iese si experimenteaza.

23 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Pai eu zic sa iti faci suvite roz dar sa nu iti vopsesti parul negru albastrui pentru ca odata ce ai pus culoare inchisa in el e greu sa bagi roz. Numai cu decolorant reusesti si apoi o sa iti deschizi greu culoarea. In orice caz poti sa iti faci si niste suvite negre albastrui ca ar arata bine pe langa alea roz.

| Elena1234456 a răspuns:

Iti strici parul cu atata vopsea happy desi trebuie sa recunosc ca niste suvite roz ti-ar sta super bine tongue.Eu sunt bruneta... Lasa-ti parul asa cum este si apuca-te de suvitele roz, sau cumpara un spray pentru colorat parul. Parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| DianaLostInDreams a răspuns:

Poti sa faci suvitele roz peste cele blonde, daca sunt facute cu decolorant.

| Gipsy a răspuns:

Pai si eu vreau sa-mi fac suvite din alea permanente si i-am zis lui aia de la coafor cand m-am tuns. Da a zis ca nu merge la culoarea parului meusad. Si mi-a zis ca trebuie sa imi fac intai suvite blonde si dupa aia sa le fac roz, ca altfel nu merge.

Da, poti sa te vopsesti negru-albastrui sa-ti faci suvite blonde...si dupa aia sa le faci roz.love strucklove strucklove struck:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu iti iei cu banii aia de la vopsea, niste extensii de par de culoare roz si atunci vezi exact nuanta rozului si te uiti si daca ti s-ar potrivibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! Nu face asa ceva! Ai o super culoare la par iar tu vrei suvite roz? Sau par negru cu suvite?! Cati ani ai, 5?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer l-as lasa asa, imi imaginez parul tau, si o prietena de-a mea il are asa. Daca eu as avea parul tau nu mi l-as schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pste suvitele blonde baga-ti un nuantator rosu aprins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt (stylyst )de meserie si pot sa-ti dau un sfat bun. Poti sa-ti faci parul negru albastrui cum ai tu idei dar suvite mici chiar foarte mici, subtiri si sa-ti faci mai multe sau poti sa-ti faci suvite roz mari mai putine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vreti suvite roz albastre sau verzi...nu conteaza ce nuanta are parul tau. Alege suvitele, decoloreaza-le cu pudra timp de 30 de minute dupa care duceti-va la farmacie si cumparati "violet de gentiana" pentru suvite roz si "albastru de metilen" pentru suvite albastre si verzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa nu te faci. Spun din proprie experientă.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bixelle, fa-ti niste suvite roz pentru ca rozul merge foarte bine cu blondul si satenul, nu te vopsi ca iti distrugi tot parul asa ca alegerea ta. Eu am parul saten-deschis si vreau sa-mi fac suvite de culoare roz-puternic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti strici parulwinking. Eu ma vopsec o data la saptamana, azi sunt verde, peste o saptamana roz si tot asa. Am fost toate culorile. Si app imi intind si parul cu placa in fiecare zi si parul meu e superb. Deci incearca oricewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decoloreaza suvitele pe care le vrei roz

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Uite, eu as zice sa iti lasi suvitele asa, pentru ca tu ai parul ca al meu, un saten mai inchis, doar ca spre blod (am vazut poza) si cu roz ar arata chiar cute. Asa ca ce mai stai pe ganduri? Pune vopseaua roz pe cap!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa iti faci suvite roz

Alte răspunsuri
| r3b3laa a răspuns:

Nu iti strica parul cu atatea vopsituri, mai bine, adica cel mai bine ia-ti un spray de culoare roz si te dai. E mult mai bine asa iti zic eu tonguetonguetongue Succes :X:X Sau mai bine pune-ti direct suvite care se prind la radacina si mai bine.

| o.noua.personalitate a răspuns:

Si eu am parul saten deschis tongue si inca nu sunt vopsita, dar mi-as dori sa ma fac chocolat in par si la varfuri blonda thinking sau chocolat cu suvite brunete si blonde daca ai tu. Depinde acum de firea ta si de personalitatea ta. Daca esti mai nebunatica de felul tau de ce sa nu incerci cu multe suvite? mM-am gandit si eu la roz, dar nu stiu exact unde sa il aplic. Adica numai suvite?

Hm happy oricum ramai la chocolat si varfurile blonde. Ar fi perfectwinking Succes la alegere :*

| nascatudy a răspuns:

Daca esti fata cel mai bine merge roz si verde daca esti baiat verde sau mov big grin

Alte răspunsuri