| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare acum 2 saptamani am fost la strand unde am stat toata ziua la soare... efectiv m-am prajitlaughing acum nu mai am probleme sa uniformizat am un bronz frumos insa eu sunt o persoana cu pielea foarte deschisa alba chiarthinking blonda si am ochii albastri am citit pe diverse site`uri ca acestor persoane este posibil sa le apara alunite dupa expunerea la soare lucru care mi s-a intamplat si mie... mi-au aparut cateva alunite nu mari ff mici pe piele. insa nu vreau am auzit ca unele sunt periculoase chiar cangerigene. care este problema mea:d vreau sa va intreb la urmatoarea expunere la soare o sa`mi mai iasa alunite? ma gandesc ca probabil au aparut si din cauza ca am stat la orele neindicate si m-am dat doar cu ulei de masline atat nu am folosit creme cu factori de protectie desii trebuiastraight face In iulie merg la mare si sincer nu vreau sa am pielea plina dealunite dupa. Daca voi sta la orele indicate si cu creme de protectie ridicat mai ies alunite?

Răspuns Câştigător
| diana_6879 a răspuns:

Stii care e faza. mergi intai la un dermatolog daca poti. daca nu poti mai informeaza-te de unde poti. iar cand te expui la soare foloseste creme protectoare. si nu umbla la alunite. distractie placuta la mare si sper sa fie totul bine. multa bafta funda?

2 răspunsuri:
| iuly_4192 a răspuns:

Hai sati zic ceva ...si eu am alunite si toate sunt cancerigene nu exista alunite care sa nu provoace cancer dar provoaca doar daca umbli la ele(le scarpini dai cu crema care sa le elimine etc.)stai linistita nu te vei umple...dar daca totusi iti apar prea multe du-te la un dermatolog

| Gabitza_8201 a răspuns:

Nu Nu mai es.Probabil ai stat foarte mult la soare.nu conteaza orele.acum vezi tu depinde si de corp.Cel mai bine ar fi sa te protejeziwinking, cu diferse lotiuni.da cel mai bun uliul de maslinawinking. data viitoare nu vei mai avea probleme O zi buna sa ai!