| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU.Ieri am fost la strand si am stat cam mult la soare si m-am ars oricum nu prea se vede foarte clar roseata pentru ca am mai facut de vreo 4 ori plaje inainte, dar ma ustura pielea in zonele afectate adica umeri, picioare si fata (la fata este vizibila rosieata si este asa impreuna cu bronz).Nu stiu cu ce sa ma mai dau sa mai treaca din roseata si sa nu mi se ia pielea ca nu vreau asta crying(... m-am dat cu o crema cand am venit de la strand dupa baie, apoi am pus iaurt si dupa m-am dat aproape din 30 in 30 min depinde cat intra de repede in piele lotiunea respectiva si pe fata am folosit in afara de o crema si iaurt, ulei de Argan. Credeti ca o sa mi se ia pielea si din roseata o sa mi se mai duka? va rog ajutati-ma ca nu vreau sa raman asa crying. Multumesc

9 răspunsuri:
| PulbereDeStea a răspuns:

Poti sa te dai si cu crema de galbenele daca in zonele unde nu a inceput sa iti mearga pielea.Si iaurtul este bun daca a inceput sa iti mearga pielea.Am patit si eu asa.

| FashionVictim93 explică (pentru PulbereDeStea):

Nu mi sa luat inca pielea dar se mai vede putin rosu a inceput sa se mai duka din roseata dar ma ustura happy

| PulbereDeStea a răspuns (pentru FashionVictim93):

O sa iti treaca in cateva zile.Pe mine ma ustura foarte tare, atat de tare incat nu putam sa stau in fund pe scaun sau sa stau culcata in pat (indiferent pe ce parte) si nu prea puteam sa dorm noaptea.Dar mi-a trecut si m-am facut la inceput cu iaurt deoarece nu ma mai ustura asa tare apoi dupa ce nu ma mai usturat m-am dat cu crema de galbenele.Repet iaurtul este pentru usturimi mari si daca iti merge pielea iar crema de galbenele daca nu iti merge pielea si nu te ustura foarte tare.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Stai linistita, daca ti se ia pelea o sa duca si roseata asta, dar trebuie sa ai rabdare va dura un pic.

| Lollipop023 a răspuns:

Buna! Nu iti face griji roseata va disparea in cateva zile, iar daca vrei ca pielea sa nu te mai usture foloseste crema de galbenele ca sa te linisteascawinking.
Sper ca ti-am fost de foloshappy

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Uleiul de argan e un produs destul de scump insa are efecte bune si in primul rand e natural. Eu il folosesc ca sa ma dau pe fata si ma ajuta sa-mi pastrez tenul curat si fara pete.http://www.frunza-verde.ro/ulei-de-argan Iti recomand sa folosesti argan pe termen lung si sigur vei scapa de pete

| SmileDot a răspuns:

Stiu cum e, si eu am o problema asemanatoare. Am luat o aspirina si mi-a mai trecut putin din usturime.

| Machiavelli_3716 a răspuns:

Crema hidratanta Nivea e numarul 1. O aplici imediat dupa dus...din abundenta...si nu se va lua nicio piele.
Poti fi siguranta.

| Denn_Dennisa_1994 a răspuns:

Da-ti cu ulei de masline amestecat cu otet. o lingura de otet, una de ulei de masline