| Jessica1225 a întrebat:

Buna ziua am o problema in legătura cu parul. Deci după ce ca am doua fire par mi Se îngrășa imediat. Adică eu ma spăl in fiecare zi pe par ca sa îmi stea și mie cât de cât. Deci nu mai pot m-am saturat. Din câte am citit nu e Bn sa te speli in fiecare zi pe cap, dar nu am ce sa fac. Am încercat sa ma spăl pe cap o data pe săptămâna, dar degeaba. Ajutați-mă ????????

Răspuns Câştigător
| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Same here. Am inceput sa-l spal o data la 4 zile, il intretin cu sampon uscat ultima zi inainte de spalare. Am folosit si kerastase si cam tot aia a fost. Nu-ti recomand sampoanele pentru par gras ca au tendinta de a-l aspri, cel putin la mine asta au facut. Dar pentru o curatire in profunzime iti recomand sa pui un pic de bicarbonat de sodiu in sampon. Sau un sampon cu bere, adica fierbi jumatate de pahar de bere sa iasa alcoolul si torni peste samponul tau obisnuit.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spanadu-te zilnic pe par, nu afci decat sa fortezi scalpul sa produca alt ulei, ca sa-l protejeze, de aceea ti se si ingrasa atatd e repede.
Spalarea parului se face la 3-5 zile, nu zilnic, nu saptamanal!
Incearca sa-l speli la 3 zile pentru inceput si sa folosesti un sampon si balsam, pentru par cu volum.

| Lioana a răspuns:

Folosește un șampon pentru păr gras, spala-te pe cap o data sau maxim de 2 ori pe săptămână și clateste-l cu apa cu oțet de mere. Ai răbdare mai multe săptămâni.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca un sampon cu lamaie de la H&D.

| AlinaInk a răspuns:

Cumpara sampon Bio pentru utilizare frecventa de pe http://naturway.ro/

| Baltei_Cristina_1984 a răspuns:

Deci totul porneste din interiorul corpului tau.
Poti sa ai o dereglare hormonala, probleme digestive.alimentatia,stresul.
Poti sa te speli ori de cate ori vrei, el tot se v a ingrasa.
Deci in concluzia mea trebuie sa descoperi cauza.
Daca esti la pubertate poate fii si din cauza asta
Un dermatolog iti poate spune mai exact.
Parerea mea e ca te poti spala 1 zi da si 1 nu.