| Tuluz_Anayrda-Amelya_1993 a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare la coafor care este procedura sau mai bine in ce ordine se desfasoara vopsit tuns coafat si la toate saloanele este asa sau fiecare fac cum le taie capu.Eu am parul lung il am lun de vre-10 ani as vrea o schimare de look vreau sa ma vopsec si sa ma tund scurt dar nu stiu daca intai ma tunde si dupa ma vopseste normal asa ar fi cine vrea par scurt din lun ar trebui intai tuns si dupa vopsit ca nu imi convine sa ma vopseasca si dpa sa arunce parul vopist la gunoi pe care eu il platesc! cine ma poate ajuta poate chiar o coafeaza/stilista sa imi raspunda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca te va tunde mai intai cum doresti mai ales daca schimbarea e dramatica. Mai intai ti-l tunde, dupa il vopseste, ti-l spala, iti face finisajele pe ud sau uscat si mai corecteaza ce mai are pe uscat si eventual il si coafeaza. happy

| Tuluz_Anayrda-Amelya_1993 explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult pentru raspuns chiar eram in dubiu si mai ales cu ce hoate sunt astea sper ca toate saloanele asa sa faca

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tuluz_Anayrda-Amelya_1993):

N-are cum sa se apuce sa-ti vopseasca parul care o sa-l arunci, ar fi chiar dubios doar daca vrei sa-l iei acasa pentru al vinde. laughing Nu ai pentru ce. kiss

| Celii a răspuns:

Ba da sunt si saloane unde te vopseste si dupa te tunde pentru ca atunci cand il vopsesti il arzi si atunci il tunde dupa pentru a-l regenera

| Tuluz_Anayrda-Amelya_1993 explică (pentru Celii):

Acle salone sunt hoate pentru ca pun si vopsit si tuns la par lung si nu mi se pare normal