| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, am și eu o întrebare...
Puteți sa îmi spuneți mai multe metode pentru creșterea foarte rapida a parului, chiar și metode naturale? Eu tot am încercat tot feluri de șampoane și geluri, dar nu prea își fac efectul... Va rog sa îmi răspundeți, dau fundă!

Răspuns Câştigător
| RalucaRalu2 a răspuns:

Buna. Mastile cu ulei de ricin reprezintă cea mai eficienta metoda naturala pentru creșterea părului. Evident in timp, ceea ce e și normal. Succes!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știi ce este părul? Capătul unei celule a pielii, care s-a învâțat să crească lung, ca să acopere pielea, să o apere de frig. Pe măsură ce acea celulă de dezvoltă, împinge capătul ei afară și acest capăt formează firul de păr. Viteza de creștere a acestei celule nu ai cum să o influențezi, acționând asupra capătului ei ieșit afară, și nu ai această viteză să o influențezi în nici un fel. De aceea, șampon, gel, ulei, nimic nu va influența părul să crească mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fosta mea prietena folosea o tinctura de ardei iute cu care se dadea seara. Stimuleaza circulatia sangelui la nivelul scalpului.