| Jigokunokishi a întrebat:

Azi mi-am cumparat un medialion pentru un lant. Am vrut sa-l pun si mi-am dat seama c lantul nu intra caci e prea gros. am gasit o alta chestie sa o pun la medalion sa intre lantul in ea, dar prima chestie de aia rotunda e lipita si nu stiu cum sa o scot de pe medalion. As incerca cu patentu`, ce parere aveti? Dati-mi idei va rog. Multumesc anticipat happy!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am pus inelul de la medalion pe prinzatoarea de la lant si gata. Nici la mine nu intra.

| pietrean a răspuns:

Cel mai sigur, ca sa nu-ti pierzi medalionul cumva, facand improvizatii(aurul este un material moale), mergi laun atelier de bijuterii din aur si roaga sa-ti faca un inel sau sa ti-l mareasaca pe al tau.Nu costa mult.