| Liviu_Drecin_1985 a întrebat:

Salut am cumparat un lant mai ieftin de 5 metri pentru un caine cam de un an si l-a rupt tot lantul are o forta foarte mare in gat cand trage oare cu ce pot sa il leg unde gasesc un lant mai gros.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Fa-i un țarc, suntem in 2023, cainii nu se mai tin in lanț.

| anonimg a răspuns:

Păi e câinele acela din poveste despre care este scris că are dinți de fier și măsele din oțel? ʘ⁠‿⁠ʘ
Ia-ți un lanț sănătos de la Dedeman:
https://www.dedeman.ro/ro/lant-din-sarma-zinco-cromat-3-4-mm/p/6001269
Găsești și mai gros de atât.

| Florian80 a răspuns:

Daca nu gasesti un lant mai gros recomand sa dublezi lantul existent.Sigur nu il va mai putea rupe.Garantez!