| MmarinaMadalina a întrebat:

Bunaa.Am si eu o problema la care as vrea sa-i gasesc solutia URGENT! Luni mi-am pus un piercing in buza superioara la salon,nu este chiar in buza este deasupra buzei, nu mi s-a umflat nu am avut nimic.Aseara am stat pe afara era destul de frig si a inceput sa mi se umfle cand am ajuns acasa mi-am pus gheata dar degeaba.Azi de dimineata cand m-am trezit era umflat si mai rau inca mai este iar inauntru pe langa tija mi s-a umflat si mi s-a inrosit ca si cum ar fi o bula cu sange.Si nu stiu ce sa fac sa imi treaca si acum stau cu gheata dar nu da inapoi si de scos eu nu mi-l mai scot. Daca stie cineva ce sa fac spuneti-mi va rog! Craciun fericit tuturor!

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

În primul rând nu mai folosi gheaţă. Nu-ţi scoate piercingul. Sper că porţi d'ăla medicinal. Sau cel puţin,fără tinichele d'alea. Dă-te cu apă oxigenată,rotind cercelul în toate părţile.Te va ustura, dar nu ai ce să faci. Apoi aplică o cremă de gălbenele cu efect cicatrizant, tot la fel, rotind ăla. Asta ca să pătrundă crema înăuntru. Când ieşi afară, poartă un fular sau o eşarfă şi acoperă-ţi gura cu ea. Cercelul medicinal îl porţi cel puţin 2 săptămâni până se vindecă, apoi îl schimbi cu unul preferat. Şi urmezi tratamentul ăsta câteva zile. Am păţit şi eu multe d'astea.

1 răspuns:
| madamadas a răspuns:

Tebuie sa te duci la doctor. nu vreau sa te sperii car se poate infecta rau si se poate sa trebuiasca sa te operezi sau din infectia aceea avand in vedere da e in zona aia poti sa ai probleme mari