| BitterCandy a întrebat:

Bunaaa! Daca exista cineva sau cunoasteti persoane care si-au facut machiaj semipermanent al sprancenelor (sau alta zona, insa aceasta ma intereseaza in mod special), la d-na Ildiko Zarescu, as dori, va rog, sa-mi spuneti mai multe detalii in legatura cu seriozitatea, profesionalismul dansei, daca sunteti multumite de rezultat, etc.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| BitterCandy explică:

Kittynika, machiajul semipermanet modern si cel la care ma refeream eu, nu consta nicidecum in raderea sprancenei. procedura se realizeaza pe firele de par existente in spranceana, este o pigmentarea a culorii naturale ce imita firul de par ceea ce le face foarte naturale.
Exista, bineinteles, si cazul mentionat de tine, procedura realizata pe bani putini la colt de strada, de niste neprofesionisti.

| Kittynika a răspuns:

Styu pe cineva care si-a tatuat sparncenele, dar am vz si la tv in reviste si e super naspa.E cea mai mare tampenie sa-ti tatuezi sparncenele.Arata ca babele care isi rad sprancenele si pe urma si le fac cu creion. Cele naturale sunt cele mai frumoase, cele tatuate sau facute cu creion dupa ce au fost rase arata super urat.

| maraviglia a răspuns:

Poti incerca la Salon Maraviglia. Aici avem personal calificat si iti garantam ca rezultatele vor iesi peste asteptari, pentru ca toate clientele noastre au plecat multumite si cu zambetul pe buze. Te sfatuiesc sa te documentezi inainte sa faci acest pas, si sa tii cont ca nu mai suntem in vremurile de demult, acum bazandu-ne in primul rand pe naturalete, astfel incat tatuajul sa fie insesizabil. Daca ai intrebari, nu ezita sa ne contactezi la numerele de telefon de pe site-ul nostru www.maraviglia.ro