| Bnnkaxka a întrebat:

Bunaaa, serul de par il pot folosi si ca protectie termica? ×)
Sau ce mi-ati putea recomanda pentru protecția termica?
Nu mai știu ce sa ma mai fac, parul asta îmi da numai bătăi de cap și am folosit placa foarte puțin, dar mi-am ars parul groaznic, de a trebuit sa ma tund...

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Buna.
Nu. Îți trebuie un spray cu protecție termică. Personal imi place cel de la Moroccanoil. Dacă ai parul atât de ars, folosește gama de la Olaplex pentru o hidratare și reparare f mare. No3, No6 și No7 sunt minuni. Investești ceva dar merita. Iar, dacă nu mai vrei prea mult par ars in viitor, îți mai pot recomanda steampod-ul de la L’Oreal, in loc de placa.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nimic pentru protectie termica a parului, doar evita sa folosesti fiare fierbinti, care iti ard parul.