| anonim_4396 a întrebat:

Buun...:] Deci, dupa cum stiti, mai sunt cateva zile pana la Haloween. E vreau sa ma costumez in vampirita, dar nu vreau sa cumpar costum, ca sunt prea scumpe, si nu prea merita pentru. o zi. Deci cine stie niste idei despre cum as putea sa imi fac un costum >manual?: Funda:*

Răspuns Câştigător
| NutellaFinetti a răspuns:

Bun...ai nevoie de:
-un tricou negru
-un foarfece
-acuarele sau goashe
-papuci negri preferabil un pic de toc pentru seductiewinking
-ciorapi negri lungi
-o fustita scurta sau lunga de culoare inchisa
-pudra
-ruj rosu strident
-fard albastru ori maro inchis
-rimel
-gene false optional
Si cam atat.Incepi asa:
Pentru machiaj:
-pudra
-rujul rosu
-genele false
-fardul
-rimelul
In ordinea asta
Apoi costumul:
-iti iei ciorapii prima si prima data
-apoi tricoul:cu goashele su acuarelele colorezi si faci punce pe tricoul negru. Punctele sa fie rosii si cu ce culoare te dai pe la ochi.Si ii faci franjuri pe maneci cu foarfecele
-dupa iti pui fusta pe tine,
-si restul imbracamintii... jacheta iti prinzi parul daca e deschis l culoare. Daca e inchis si lung il lasi pe spate.