| Katherine307 a întrebat:

Buuunaabig grin
deeeci, eu sunt satena, m-am vopsit in vara asta un saten cu reflexe roscate, syoss 3-12 ala din 2 tuburi, joia asta m-am vopsit roscata, bine rosie era vopleaua dar fiindca eu eram mai inchisa la par a iesit un rosu mai inchis, si am o vopsea blonda si una imchisa gen pruna cu reflexe dar foarte inchisa si ma gandeam sa dau cu putin blond sa iasa un rosu mai deschis...sau sa amestec blondul ala cu vopseaua mai inchisa? cum sa fac un rosu mai aprins? pleaseeee heeelpcrying

5 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Nu te sfatuiesc, risti sa iti arzi parul grav.Mai asteapta putin si te sfatuiesc sa te duci la un salon.

| LadyGA a răspuns:

Buna! este o vopsea speciala pentru parul inchis, se numeste brillance luminance, e pentru roscat. daca le amesteci, nu stiu ce o sa iti iasa, dar nu prea bine, blondul nu se prinde pe parul tau, logic. daca pana si rosul ti-a iesit inchis, imagineaza-ti ca nici blondul nu o sa iti iasa. te sfatuiesc sa mergi sa cumperi vopseaua aia. eu asa am ajuns roscata, nuanta aprinsa big grin. iar vopselele pe care le ai, pastreaza-le, da-le, dar nu te baga in ele. bafta!

| Katherine307 explică (pentru LadyGA):

Dar eu nu vreau sa ma fac blondalaughing)) doamne fereste, eu voiam sa ma vopsesc si cu blond ca sa mi se deschida rosulbig grin

| LadyGA a răspuns:

A, da...stiu ca nu vrei sa te faci blonda...laughing) dar degeaba te dai cu blond pe cap, ca nu iti deschide mai nimic. si decat sa iti arzi parul cu 2 vopsele, mai bine iti iei una, si faci si treaba buna. bafta!

| Katherine307 explică:

Vopseaua*
inchisa*
scuze de greselibig grin