| MatildaPetrini a întrebat:

Buuunaaa! Cum sa le dau o forma (patrata/rotunda) unghiilor?; e am foarte urate si mereu imi fac problema.sad Funda pentru r. s folositorhappy

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Http://www.frumusele.ro/......or-tale/27
- Cel mai bine, mergi la un salon.

4 răspunsuri:
| lallalle a răspuns:

Mergi la un magazin si sunt pile pentru modelarea unghiilor este o pila mai "aspra" si cu aceea vei reusi, apoi le faci cum vrei daca le ai mai mari da-le patrata daca nu rotunda... succes:*

| plasticsmile a răspuns:

Pai depinde de forma pe care vrei sa o ai.Mie mi se par urate alea rotundebig grin eu le am patrate si pentru inceput tai putin din varful unghiilor in linie oriz. si apoi le pilesc

| DangerLove a răspuns:

Pai daca ai unghiile cu forma mai mult spre rotunda eu zic sa le faci rotunde

incepi prin a.ti taia colturile apoi le pilesti putin dinspre amrgine inspre virf intr.o singura directie ca sa nu iti distrugi unghia.

http://www.google.ro/......tp?/imgres

daca insa tii neaparat sa le ai patrate lasa unghiile sa creasca cu forma lor si apoi pileste.ti varful pana ajungi la forma dorita(! nu te atinge de colturi ptc ele fac tot farmecul)

vor arata ceva gen

http://www.google.ro/......tp?/imgres

insa ele vor creste asa.

daca vrei sa le pastrezi forma patrata cand vrei sa le scurtezi pileste.le.iti va lua mai mult ce.i drept dar rezultatele vor fi frumoase

unghiile patrate arata mai frumos cand sunt mari dar depinde si de mana

o mana mai subtire si fragila arata mai gratios cu unghii rostunde dar o mana normala sau chiar putin mai grasuta arata mai bine cu unghii patrate :*

http://www.google.ro/......tp?/imgres

funda :x:*

succes!

| gheorghiutudor a răspuns:

Roade-le!