| lMikyI a întrebat:

La unghiile scurte ce forma merge ( rotundă sau patrata )

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta ca să te poți orienta cât mai bine, http://www.beautyrevealed.ro/cum-alegi-forma-unghiilor/
Pa, pa.

| NewSummer2013 a răspuns:

Rotunde, clar.

forma patrata arata terbibil la unghiile scurte

| znstr a răspuns:

Depinde de formatul unghiei tale, de exemplu mie acasa imi ies rotunde iar la salonul de manichiura imi pot iesi si patrate, chiar daca sunt micute. Eu zic sa le lasi tu sa creasca asa aiurea, fara sa le dai acasa forma, si sa mergi la un salon sa ti le taie si pileasca in ce forma vrei tu, acolo sigur va iesi un format. Eu prefer formatul patrat daca am unghiile mici.

| mami a răspuns:

daca ai degete subtziri si lungi merge si forma rotunda si patrata la unghii dar daca sunt degetele scurte si plinutze doar forma rotunda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
ROTUNDE,cel mai bine.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| cristella a răspuns:

Rotunda cred eu

| trmra a răspuns:

Eu zic ca rotunda. Desi asta depinde si de forma degetelor tale. happy