| anonim_2270 a întrebat:

Bwna! AM O MARE PROBLEMAA PLZZ AJUTATI'MA! DAU FUNDA! este un baiat X in scl cu mine si ne placem reciproc foarte mult, dar este o problema colega mea Y ea nu ma lasa sa VB cu el de loc deoarece ea a fost cu el acum 2 ani decat o seara si inca mai tine la el dar el nu o place deloc deloc. X mi-a zis ca nu se atinge Y de mine ca o joaca in picioare.nu imi e frica de colega'mea Y ca o bat dar ea mai aduce niste tiganci sa ma bata daca ma combin cu X sau daca vb cu el. el mi mi-a spus ca in seara care a fost cu Y el a fost beat si a facut misto de ea! imi este alaturi X normall prietenul cel mai bun a lu X W si prietena mea cea mai buna M imi zice ca se baga orice ar fi daca se i'a cineva de mine. am hotarat sa chem si eu pe cineva daca Y cheama tigancile sa m bata dar dupa cateva ore pana sa se term orele d l scl am sunat gasca mea s nu mai vina ca am rezolvat dar mi'e mi-a fost teama sa nu se provoace scandal mare si sa nu afle mama. pana in momentul de fata nu a vnt nicio tiganka l mine s m bata si astea. dar Y e cu gura mare ca daca ma combin cu X vne cu alea si m omoara din bataie atunci au intervenit si X, W si M spunandu-i lu Y ca nu se atinge nimeni de mine ca are de a face cu ei. dar Y a zis ca nu ma lasa deloc in pace pana nu ii dau o conversatie pe mess intre mine si X cand ii zic ca nu vreau a fiu nikiodata cu tine si astea. ea vrea sa nu ma vada cu el deloc deloc. m rog pana in momentul de fata nu sa intampla nimic nikio bataie dar X m-a intrebat daca vreau sa ma combin cu el si eu nu stiu ce sa ii raspund? va rog ajutati-ma spuneti'mi c sa fac sa ma combin cu el sau nu? dati'mi sfaturi plzz :*:* toata problema asta este de vineri! eu il iubesc foarte mult pe X si cred ca Y e foartee geloasaa! plzz help me. DAU FUNDA

:X:X:X

10 răspunsuri:
| Aysa19 a răspuns:

Deci e ceva complicat cred, eu spun sa incerc sa ai o discutie cu acea Y, sai explici ca nu poate sa se bage ca viata a mers mai departe, fiti doua persoane mature ajungeti la o intelegere.Cu problema combinatului, incearca dar pune-te si in lucul colegei tale daca va intelegeti si baiatul ala a ranit-o, iar tu acum sa te bagi cu el sa-i intorci spatele, atunci iar nu este bine, nu e prea frumos.Insa daca aceasta Y nu e foarte buna prietena ci o simpla cunostiinta incearca nu cred ca vei avea ceva pe "constiinta", dar ai grija cum a facut cu Y asa poate face si cu tine.Eu sincer m-as gandii foarte mult inainte sa iau o decizie, pune-te si in locul colegei, ca daca ea te-ar fi tradat si sar fii bagat cu un fost prieten de al tau? dar gandeste-te si la tine exact ce simti si ce crezi ca simte si acel baiat (X). Nimeni nu-ti poate spune ce sa faci cu exacticitate doar tu stii, eu ti-am spus la ce ai putea reflecta.Asa ca gandeste-te! Daca vrei imi mai poti da mesaje sa ma tii in legatura cu faptelehappy.

| Static a răspuns:

Pai, e o poveste incurcata, daca te combini cu el vei avea numai de suferit, in schimb daca bea asa cum ai spus mai bine las-o balta! Ma rog, faci ce vrei, oricum fi sigura cu acea colega geloasa a ta nu te va lasa in pace, cel mai bine este sa renunti la bataie, ca nu e buna, si sa apelezi la directoarea/ul scoli, sau sa iti chemi unul din parinti la scoala, problema ta va fi rezolvata. Sau incearca sa ii spui colegei tale geloase pe tine asa: Auzi? Nu stiu ce ai tu cu mine, dar eu nu m-am combinat cu fostul tau gagik asa ca nu stiu de ce te ambalezi atata?! Crezi ca sunt singura care il place? sunt atatea fete pe aici ce moare dupa el, fi sigura! Si daca el nu te mai place la ce-ti bati capul? Nu inteleg, oricum nu ma uit eu dupa el stai linistita, oricum n-am ce vedea la el, e al tauwinking. Vei da dovada ca esti o fata desteapta si nu te uiti la toti prostiwinking.

| Lavy_5428 a răspuns:

Da, daca tu il placi si lui ii place de tine nu aveti decat sa va combinati. Sa nu te intereseze de altcineva... Nu uita ca cel mai important e sa te simti tu bine cu sau fara el, nu prietena sau dusmanca ta. Succes! Funda?:X

| marilena04 a răspuns:

Sincer, fa ce spune inima:p ascult-o! daca tie iti place si iu iubesti pe acel baiat nu trebuie sa asculti de toate amenintaarile colegei aleia...trebuie sa faci ceea ce simti nu ceea ce te obliga altii sa facioh go on si plus nu cred ca baiatul va lasa pe cineva sa se atinga de tinehee hee pupici si sa ne zici daca rezolvi >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignoro pe Y si combinate. pana la urma ce se baga ea in viata ta?

| AnaGabitza95 a răspuns:

Combina-te. nu fi bleaga
fata aia este geloasa si invidioasa. ce-a fost a fost. el si-a batut joc de ea si cam asta a fost tot tongue

nu-ti fie teama de ea si de prietenele ei, ai si tu prieteni care cu siguranta ar sa se bage pentru tine, iar de prietenu`tau nu mai zic nimic, daca el te place ar sa te apere si ar sa lupte pentru tine :X

sfatu`meu e sa `i zici da tongue :X

| Andreea_8766 a răspuns:

Dao dracu pe aia.combinate cu el daca iti place. si daca se ia de tine spune-i lui.si gatha. iar daca primesti vreo aminintae de lka tigancile alea te duci frumusel la politi si sa vezi pe urma cand treci pe strada daca mai scot ochii din pamantwinking

| AndreeaPAG a răspuns:

Pai, daca prietena ta nu este de acord sa ai o relatie cu el, de ce iti pasa? Atata timp cat tu il iubesc pe acel baiat.
Eu cred ca ar fi mai bine sa vorbesti cu mama ta sau cu un profesor despre amenintarile ei. Si... daca iti cere sa fii prietena lui, accepta. happy

| deny453 a răspuns:

Uh chiar crezi ca o sa afle aia ce faci tu? nu vorbesti si uh cu el la scoala ca sa nu te vada aia si va intalniti si voi oriunde altundeva...

| DeeDee_2687 a răspuns:

Vai.deci te implor nu lasa niste proaste sa stea in fata iubirii talelove struck
cel mai bine e sa te combini cu X si sa lasi problemele deoparte discuta cu nebuna aia care vrea sa te bata ia-o cu frumosu, si rezolva totul dar combinate cu baiat daca va iubiti:X