| sarbeasca a întrebat:

Cam cate calorii are un croissant cu ciocolata? Ca nu scrie pe ambalaj

Răspuns Câştigător
| Lory_2572 a răspuns:

Ma refer strict la cantitate si anume la un croissant, nu la suta de grame.Acesta are in jur de 230 kcal, ir cel cu sampanie cam 211

3 răspunsuri:
| maria a răspuns:

Destul de multe, dar nu te speria, important este sa aiba termenul de valabilitate:) si sa-l mananci linistit/a, fara sa te mai gandesti la calorii, ca doar e un desert sau o gustare, evita sa il consumi seara foarte tarziu.
Cornurile cu ciocolata sunt bine de consumat, e drept mult mai rar si ca sa iti tihneasca, iata un link cu detaliile caloriilor : http://calorii.oneden.com/cauta/?s=croissant

| melina_2403 a răspuns:

Croissant cu umplutura de ciocolata Boromir are 370 kcal/100 gr
Croissant cu crema de ciocolata Derpan are 443 kcal/100 gr
Croissant cu ciocolata 7 Days are 443/100 gr
Deci nu mai putin de 350 kcal;)
Avand in vedere ca un croissant are in jur de 65 gr, iese ca o bucata are intre 250 si 300 kcal

sursa: http://calorii.slabute.ro

| georgel444 a răspuns:

Aprox 450kal/100g