| Fillaide a întrebat:

Cam cate genoflexiuni ar trebui sa fac pe zi ca sa-mi subtiez picioarele? si cam cate abdomene pe zi? ce exercitii mai stiti pentru aceste zone?

Răspuns Câştigător
| Unique a răspuns:

Buna ViS! As avea o singura opinie care m-a ajutat si pe mine, desigur, sa nu te apuci sa faci ca nebunul/a :)
Acestea sunt niste miscari sportive folositoare si foarte energice, in primul rand se numesc rezistenta, eu am de gand sa te indrum sa faci 10 din fiecare si cate 5 repetari luand cate o mica pauza timp de 3 min numarate nici mai mult nici mai putin, altceva acest sport trebuie sa ol mentii maxim o luna macar o saptamana sa exersezi in fiecare zi inainte de culcare sau inainte de dus, pentru ca nu te vei putea pune transpirata/t in pat!

Te-as mai indruma sa faci cateva miscari pentru pulpele si tibiile piciorului! Acestea consta in urmatoare:
trebuie sa iei drept pozitia asta :
http://img.healthy.ro/images/article_pictures/back/glezne(1). jpg
iei dupa pozitia asta si incepi sa te inclini cu mainile si pulpele picioarelor in jos repetand figura mereu timp de 10 sec dupa iarasi si tot asa
o sa iti foloseasca
iti promit eu

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fandări, ciclism, urcatul treptelor în ritm rapid.
Atenție și la alimente.
Pa, pa.

| Messyhair a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu picioarele.
1.genoflexiuni
2. fandari
3. extensii
Iar abdomene cat mai multe, dar sa incepi incet, nu brusc, ca altefl o sa te doara muschii abdominali.
Genoflexiuni ar trebui sa zicem cam 100, in 4 serii, adica 25 pe serie

| Sigmund a răspuns:

Daca vrei sa scapi de aceasta problema, trebuie macar 100, si crede-ma vei reusi, cel putin la mine a functionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa-ti subtiezi picioarele, evita genoflexiunile care maresc masa musculara(in zona gambelor). Pentru a slabi din picioare, alearga zilnic, cate 20 minute cu viteza medie. Abdomenele sunt recomandate o data la 2 zile. E bine sa incepi usor, cu 25-30, ca mai tarziu sa avansezi la 50(nu mai multe, pentru a nu se dezvolta masa musculara prea mult). Pentru abdomen, pentru rezultate foarte bune, mai fa si exercitiul asta: http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4. Succes.

| Veleno1 a răspuns:

Cate poti

| Bogdanpalintineanu a răspuns:

1000 de genoflexiuni pe zi si 400 de abdomene iti zic ca ajung

| radu_5489 a răspuns:

Cam 58 in seriii de cate 3