| Briosicaaa a întrebat:

Cam cate genoflexiuni ar trebui sa fac pe zi ca sa-mi subtiez picioarele? si cam cate abdomene pe zi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genuflexiunile nu te vor ajuta sa-ti subtiezi picioarele, ci doar sa dezvolti masa musculara(in special in zona gambelor)si sa tonifiezi musculatura.Pentru a subtia picioarele, alearga zilnic 20 de minute, cu viteza medie.Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile(le poti inlocui cu fructe,pe care le poti amesteca cu iaurt,celeale intagrale,stafide,chiar si putin zahar sau putina miere),chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, seminte, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara). Abdomenele,de asemenea,nu te vor ajuta decat daca vrei sa slabesti in zona abdomenului,nu si in zona picioarelor. Daca-ti doresti sa obtii rezultate si in aceasta zona, incepe usor, cu 20-30 si avanseaza treptat la 50. Fa-le o data la doua zile, nu zilnic, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.Pentru rezultate mai bune, combina-le cu acest exercitiu, pentru partea inferioara a abdomenului(abdomenele fiind pentru partea superioara a acestuia): http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100. Fa-le tot o data la doua zile, ca pe abdomene.Succes.

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

8 serii a 25 repetariwinking pauza e 1 pana la 2 minute intre seriiwinking
Dar vezi ca nu o sa te subtiezi prea mult de la exercitiile astea, trebuie sa faci cardio mai multwinking

| Anonymus314 a răspuns:

Depinde...
varsta,greutatea,cate poti face …
recomandat ar fi cam 30 genoflexiuni si abdomene:

www.youtube.com/watch?v=zzgcV42BTYE