| AnneMaryye a întrebat:

Am o problema..Sunt cam plinuta.Adica talia mea (burta laughing ) are 97 cm. Tin sa mentionez ca m-am masurat dupa ce am mancat. Am cam 60 kg cu tot cu haine dupa ce am mancat. Nu stiu ce sa fac sa slabesc, nu imi place cum arat. Am 13 ani. Vreau sa ma ajutati si sa imi racomandati ceva. Exercitii fizice mai ales, dar fara diete deoarece eu nu mananc chiar orice, ciorbe mai ales, nu mananc de la 3 ani cand am vazut o fetita mai mare ca mine care nu manca si de atunci nu mai mananc. Gust si dau la boboci. crying Deci... Ceva exercitii fizice? Abdomene, genoflexiuni, orice. P.S. vreau sa imi subtiez si picioarele (bulanele laughing) )

6 răspunsuri:
| Mayuri a răspuns:

Apuca-te de inot, dar nu inot de tipul "merg la bazin, ma balacest 20 min, apoi merg acasa si mananc si nu slabesc". Un inot ca lumea, cu instructor, sa ajungi sa dai 1-2 ture de bazin olimpic fara sa obosesti si o sa ajungi sa ai niste forme de invidiat. Sau daca nu iti rezista inima, atunci mers la sala de fitness si bagi alergare pe banda si bicicleta pana ajungi sa storci tricoul.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Mayuri):

2 ture de bazin? adica 100 metri inot? eu care nu am facut cardio in viata mea am facut 5 ture pana am obosit, si asta doar din picioare laughing. dar imi place cum gandesti

| Mayuri a răspuns (pentru JohnnyBi):

Cand esti femeie si mai ai si kilograme in plus, lucrurile nu stau atat de roz. Femeile nu au aceeasi capacitate musculara si pulmonara ca si barbatii, iar rezistenta la efort se dezvolta intr-un timp mai lung, mister Smartypants happy

| JohnnyBi a răspuns (pentru Mayuri):

Nu sunt de acord cu tine. barbatii au masa musculara mai mare, desi capacitatea pulmonara mi se pare ca favorizeaza sexul frumos. eh, aici depinde de la persoana la persoana. desi stiu fete cu greutate care nu se mai dau jos de pe banda (si presiunea pe genunchi este foarte mare la o greutate mare a utilizatorului).

| Mayuri a răspuns (pentru JohnnyBi):

Nu,capacitatea pulmonara favorizeaza tot sexul masculin. Si femeile obosesc oricum mai repede decat barbatii. Cu timpul o sa ajunga sa le dezvolte, sa capete rezistenta, sa-si adapteze aparatul cardio-pulmonar si circulator la efort. Nu poti sa iei un om neantrenat si sa-l bagi la bazin sau mai stiu eu in ce sport si sa ai pretentia sa-ti scoata timpi ca unul antrenat.

| 20156 a răspuns:

Fara dieta nu faci nimic*Dar mai ales abtine-te sa nu maninci dupa ora 18 si nu minca produse fast food sau mincare prajita si bomboane consuma cel putin 2 pe zi si exercitii iti recomand sa frecventezi sala! Fundita