| MisterDariusBoy a întrebat:

Cam ce inseamna pentru voi "igiena corporala'?batting eyelashes [fetele] :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, dezinfectarea.
Spalarea intregului corp, exfolierea, igena dintilor cu pasta de dinti si apa de gura.
Epilatul, pentru mine igena inseamna sa fiu epilata total de la gat in jos. Pentru mine.
Si manichiura, pedichiura, hidratare.

2 răspunsuri:
| Kenny a răspuns:

Igiena corpului - din cap (par) pana in picioare. Incluzand si zona aia, daca te intrebi.
Deci parul nu trebuie sa fie murdar - eu am o obsesie cu asta, il spal odata la 2 zile sau in fiecare zi desi nu e bine, dar gras nu-l suport; in rest dusul zilnic este obligatoriu, fie ca mirosi /traspiri sau nu.
Bineinteles, igiena fetei, a gurii si dintilor si a urechilor.

| oana_4978 a răspuns:

Igiena corpului logik! a te spala cat mai des peste tot si a nu face alte prostii ca gura