| maiabia1995 a întrebat:

Cam ce se poarta primavara asta?

Răspuns Câştigător
| DeniiMeow a răspuns:

In primavara aceasta se poarta culorile tari: verde, galben, mov, albastru electric, lila, rosu, portocaliu. Asa ca poti alege din aceasta gama variata tot ceea ce-ti sta bine si te caracterizeaza

Combinatia indeita de blugi clasici, largi si indoiti cu sandale cu tocuri inalte reprezinta noutatea acestui sezon in materie vestimentara.
Solutii exista si pentru studentele care nu-si permit luxul unei perechi de blugi noi.Cautati o pereche de blugi de-ai iubitului, imbracati-i si veti vedea ca veti impusca doi iepuri dintr-o lovitura: veti fi la moda si, in plus, nimeni nu va banui ca v-ati facut de cap in noaptea precedenta. Primavara asta se poarta pantofi in culori arzătoare, tocuri din lemn, decoraţii şi aplicaţii.
MAKE-UP:
1. Buzele
• Roz bonbon
- primavara asta se poarta rozul pe buze! Alege un ruj sau un luciu roz intens (preferabil si cu arome la fel de dulci!). Ai grija insa! Nu combina rozul cu...alt roz. Papusa Barbie nu mai e demult un ideal demn de urmat. Daca vrei sa te imbraci in roz, nu fa imprudenta de a alege un machiaj in aceleasi tonuri.

• Visina putreda
- moda rujului in aceasta nuanta sangerie, inchisa, a fost instituita de casa Dior. Daca vrei sa incerci un ruj intr-o astfel de nuanta, ai grija sa ai tenul portelanat si fara imperfectiuni. Daca esti bronzata, alege ceva stralucitor sau nude, in niciun caz un ruj inchis.

• Nude
- daca ai buze foarte frumoase si preferi sa accentuezi machiajul ochilor, eu iti recomand un ruj nud, combinat cu luciu. Este varianta idelala pentru obtinerea unui look elegant si simplu. Mai ales ca asa poti sa folosesti cu incredere fardul de obraz. Nu vei parea incarcata.

• Classic Red
- rosul clasic de la Chanel este fara doar si poate nemuritor. Nu se va demoda niciodata. Daca mergi la o petrecere de mare gala si ai nevoie de un machiaj care sa mearga cu o rochie clasica, neagra, alege rosul Chanel si un strat bine definit de rimel. Vei fi superba!

2. Ochii
• Verde-auriu
- fardurile stralucitoare sunt foarte cautate primavara si vara. Nuanta vedeta este verdele army, cu tente stralucitoare (NU paiete!). Aplica atat pe pleoapa superioara cat si pe cea inferioara. Nu uita de rimelul pentru gene super curbate, de fardul de obraz si de luciul nude.

• Artistic
- daca mergi la o petrecere unde vrei cu tot dinadinsul sa impresionezi, alege un outfit impactant si un machiaj pe masura! Atentie: nu incerca acasa un astfel de machiaj, nu-ti va iesi nici daca stai cinci ore in fata oglinzii. Mergi la stilist si arata-i ce vrei, el va sti sa te ajute.

• Coada de radunica
- Iata ca si sezonul acesta se poarta coada de randunica asa ca poti rasufla usurata. Nu exista un machiaj mai sexy si mai usor de realizat decat acesta. Nu ai nevoie decat de un creion dermatograf gros si un rimel. Avand in vedere ca ochii raman destul de „liberi", poti aplica mai mult fard de obraz, pentru un efect dramatic.

• Albastru neon
- daca esti bronzata, cu siguranta vei adora aceasta nuanta electrica! Mai ales ca in combinatie cu negrul intens al genelor, fardul acesta creeaza un efect deosebit de sexy. Inca un sfat: pastreaza buzele nude. Albastrul asta e prea albastru ca sa-ti mai permiti ceva culoare si pe buze.
Daca te-am ajutat cu ceva, te rog mult imi dai fundita:X:X:X:X

9 răspunsuri:
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Sa incepem cu inceputu ca noua generatie are probleme, asa ca trei cuvinte am sa va spun APA SI SAPUN si pasta de dinti, dupa aia intrebati de "moda" la Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pampers pe capwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Combinatia indeita de blugi clasici, largi si indoiti cu sandale cu tocuri inalte reprezinta noutatea acestui sezon in materie vestimentara.
Solutii exista si pentru studentele care nu-si permit luxul unei perechi de blugi noi.Cautati o pereche de blugi de-ai iubitului, imbracati-i si veti vedea ca veti impusca doi iepuri dintr-o lovitura: veti fi la moda si, in plus, nimeni nu va banui ca v-ati facut de cap in noaptea precedenta.big grintongueOSETELE DE UMAR:Uita de gentile supradimensionate si asorteaza-ti rochitele de primavara la micile si dragalasele posete de umar. Un look mai stylish pentru care umerii tai iti vor multumi

Primavara asta se poarta pantofi in culori arzătoare, tocuri din lemn, decoraţii şi aplicaţii.
in primavara aceasta se poarta culorile tari: verde, galben, mov, albastru electric, lila, rosu, portocaliu. Asa ca poti alege din aceasta gama variata tot ceea ce-ti sta bine si te caracterizeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@(-) taci dracu ca nu sti nimic
se poarta Violet
flacara violet
auzi cica verde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce iti place tie si consideri ca arati bine.Moda e de la individ/a la individ/a, daca vrei sa fi unica poti sa fi, nu moda face o femeie frumoasa, ci stilul ei de a se imbraca cu gust.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primavara asta se poarta hainele extravagante, cu mult volum si gulere mari.Se poarta culorile:mov, rosu, albastru, turcuaz, portocaliu...culori tari.

| TheToxicNightmare a răspuns:

Haine, cam atat.laughing

| LawR3n a răspuns:

Haine. lol