| piisycutzza a întrebat:

Cand voi merge la mare o sa vreau sa ma bronzez. Dar de fiecare data mi se cojea nasul. Nu ma dadeam nici cu protectie nici cu ulei. Daca ma voi da cu ulei ma voi bronza uniform fara cojire? Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai pielea exfoliata si hidratata ca sa te bronzezi fara cojite iar dupa plaja e musai sa folosesti crema hidratanta. Foloseste o crema cu spf 25-30 pe fata. Cele cu spf 50 nu lasa tenul sa se bronzeze.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei e recomandat sa iti dai pe toata fata cu o crema sau ulei cu factor de protectie. Si da, bineinteles ca te vei bronza si pe fata

| TheAvenger a răspuns:

Ia-ti o crema special pentru fata cu SPF 50 (recomand La Roche-Posay si Vichy).

| Holy2010 a răspuns:

Nasul ti se cojea pentru ca se ardea superficial fiind in relief si cu maxima expunere la soare.
Uleiul nu are in general factor de protectie. Eu toata vara dau pe pometi si pe piramida nazala cu crema cu protectie 50% dupa ce m-am dat cu crema mea de fata pentru ca altfel ma inrosesc. Fata se bronzeaza oriunde si fara efort, vede cel mai mult soare. Pune filtru cat mai mare posibil ca oricum te vei bronza si cand te plimbi prin statiune.

| nestiy a răspuns:

Cu crema solara sau ulei trebuie sa te dai pe tot corpul pentru ca in apa sorele te arde cel mai tare, si bine inteles ca nu o sa te cojesti daca folosesti ceva de calitate, nu toate ieftinelele care le gasesti in magazin.