| Upz0r3 a întrebat:

Vreau sa ma bronzez si eu dar cum sa fac sa nu ma ard..ca de fiecare data cand am stat la soare nu m-am bronzat ci m-am ars rau de tot? Daca ma dau cu crema/ulei ma mai ard?

Răspuns Câştigător
| SkittSaysWtf a răspuns:

Incearca uleiul de masline.Te ajuta foarte mult! Eu de fiecare data cand merg la plaja ma dau cu aceea solutie, si poti sta la soare cat vrei.Pentru ca te bronzezi si nu te inrosesti, de inegresti direct. Fara nici o arsura, te asigur.Si te poti baga si in apa, desigur.
Distractie placuta!

| Upz0r3 explică (pentru SkittSaysWtf):

Cat timp tine un bronz?

| SkittSaysWtf a răspuns (pentru Upz0r3):

Depinde si unde te bronzezi. Daca mergi la mare, poate tine mult chiar si 1 luna.La munte cateva saptamani. Dupa cum am spus, depinde unde este soarele mai puternic.

| Upz0r3 explică (pentru SkittSaysWtf):

Aha..multumesc happy

| SkittSaysWtf a răspuns (pentru Upz0r3):

Cu placere, ma bucur ca te-am ajutat.

| Upz0r3 explică (pentru SkittSaysWtf):

Era sa uit funda laughing

| SkittSaysWtf a răspuns (pentru Upz0r3):

Nu trebuia neaparat, totusi multumesc. laughing

| Upz0r3 explică (pentru SkittSaysWtf):

Te motivez laughingdupa cum zic astia de pe TPU ca dau funda ca sa motivezi acea persona sa raspunda si la altii.

| SkittSaysWtf a răspuns (pentru Upz0r3):

Da da laughing.

| Upz0r3 explică (pentru SkittSaysWtf):

Baii mam inrosit tot laughing))) acum sper sa ma innegresc rolling on the floor))

14 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Daca te dai cu crema/ulei special pentru bronzat nu te mai arzi.

| FloryB a răspuns:

Daca te dai cu o crema buna nu te arzi, important esta sa stai la ore potrivite, nu dupa ora 12, atunci chiar te-ai ardewinking

| Upz0r3 explică (pentru FloryB):

Care-s orele potrivite?big grin daca ma dau cu ulei ma pot baga si in apa?

| FloryB a răspuns (pentru Upz0r3):

Stai mai de dimineata, in orice caz nu intre 12-16, si seara. Daca te bagi in apa te bronzezi mai frumos. Daca ai pielea alba s-ar putea sa te inrosesti, eu asa patesc, iar bronzul apare adia dupa cateva zile...happy

| Upz0r3 explică (pentru FloryB):

Da si eu sunt alb laughing Cat tine bronzul?