| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa ma bronzez uniform si durabil?

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Foloseste o crema speciala pentru bronzat, te va ajuta mult la obtinerea bronzului mult dorit.

| cristina93 a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa ai tot ce iti trebuie la tine :crema/ulei impotriva radiatiilor, o sticla cu apa pentru hidratare, un pachet de servetele umede pentru a-ti indeparta transpiratia. BRONZUL propriu-zis: trebuie sa stai pe ambele parti in egala masura(eu stau cate 15 min) du-te la plaja cateva zile la rand, pana capti nuanta de bronz dorita, apoi du-te in fiecare saptamana de 2-3 ori pentru a-l mentine. Eu asa fac, mult succes, sper sa te ajute big grin

| vio a răspuns:

Te dai cu ulei de masline si stai la soare... te inegresti si nu se duce repede bronzul...si hidrateaza pielea

| mircea a răspuns:

Incearca sa stai si la soare, dar pe toate partile cate 5 minute, apoi pleci. Apoi cresti norma dupa trei zile, la 20 minute, pe toate partile, Dupa alte trei zile poti sa stai la soare si cate doua ore. Secretul este ca trebuie sa prinzi soarele intre ora 7-10 dimineata si seara intre 17-19. Nu incerca alte intervale, ca te arzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Folosește cremele solare cu factor de protecție cât mai mare, la soare te expui doar în intervalul de timp: 09-11 și 16-18; consumă morcovi cruzi (foarte bun pentru sănătatea pielei).
Este valabil și pentru solar: cremele de protecție solară.
Un bronz reușit așa cum îți dorești.
Pa, pa.

| codruta_8167 a răspuns:

Mergi la mare dezbraca-te de tot date cu ulei de masline si ai sa vezi ca te vei bronzawinking daca nu mergi la solar

| faby_9743 a răspuns:

Pai eu ma dau cu auto bronzant in fiecare zi si stau cate vreo ora fara sa ma ating de nimic si dupa o ora te speli si sa nu dai tare cu prosopul trebuie doar sa pipai un pic ca daca apesi se face de parca ai fi jegoasa.scuzati cuvantul. spre sa iti fie de ajutortongue