| ReignForest a întrebat:

Care bb cream e mai bun cel de la Missha sau de la purito? Am tenul gras si cu tendinta acneica si nu am folosit niciodata pudra. Merge si fara? Cel de la purito din cate am auzit tine 5-6 ore pe fata.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iti recomand sa verifici si lista ingredientelor pentru aceste produse cu aplicatia Inci Beauty, nu sa iei in considerare doar specificatiile pentru tipul de ten rezistenta odata aplicate pe piele.Multe produse au in componenta substante care actioneaza ca perturbator endocrin si asta poate inrautati conditia pielii, provocand acnee etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intreab-o o data. Poate a revenit la sentimente mai bune.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Sa fim seriosi, cine sta sa verifice lista ingredientelor?laughing Cauta si tu pe Youtube la influenceri-te d astea make up artiste si vezi. Nu ai cum sa nu gasesti tutoriale cu pareri despre fiecare. Daca te iei dupa mintea unora trebuie sa faci o intreaga poveste pentru un bb cream, sa citesti sa te documentezi. Oh Doamne.