| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca e mai bun? Corectorul sub forma de baton sau cel lichid? De ce?

Răspuns Câştigător
| NoriskNofun a răspuns:

Sub forma de baton, clar!happy eu am incercat din amandoua si cel sub forma de baton e mult mai bun.plus ca intra si mai repede in piele ca dupa sa iti poti aplica si fondul de ten.De la cel lichid, nuantele se pot amesteca (caci corectorul trebuie luat cu o nuanta mai deschis) si tenul tau nu va arata tocmai perfect.

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Nici-unu,pentru ca la un examen n-ai voie sa folosesti vreun corector.
Daca ai gresit tai cu o linie si gata.

| HolyPotato a răspuns:

*ma refer la corectorul pentru ten

| SarahParker a răspuns:

Baton cred, fiindca cel lichid mai subtiaza foaia, dar depinde de consistenta lui

| LordRing a răspuns:

Baton, e mai usor de folosit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel tip lichid are o acoperire slaba.
Cel baton are o acoperire medie.
Iar fardul mat de culoarea pielii are o acoperire maxima si o durata de 12 ore ( ba chiar mai mult ). Eu recomand folosirea fardului mat pentru cearcane accentuate, il folosesti cu o pensula de blending iar pudra trebuie sa fie cu o nuanta mai inchisa decat fardul pentru a crea o luminozitate placuta.
Daca ai cearcane renuta la rimelarea genelor de jos pentru ca atrage atentia unde nu ne dorim.

| Crisstttina a răspuns:

Lichid :d

| ADYCSN a răspuns:

Cel sub forma de baton pentru ca, acopera perfect scrisul pixului! Funda? :d