| MaraMărr a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna metoda de epilat? cu crema sau cu benzi de ceara rece.

Răspuns Câştigător
| TriXeE a răspuns:

Cu crema nu te doare deloc dar dureaza si putin cam o saptamana iar cu benzile de ceara dureaza 2-3 saptamani dar te doare unpic. Pentru ca este mai eficient eu zic sa iti cumperi benzi de ceara.

8 răspunsuri:
| HotChoclate a răspuns:

Votez pentru ceara.Daca iti permiti mergi la salon.e super fain. Daca nu cumpara-ti un aparat. oricum fara crema.E ca si cum te-ai rade pe picioare.si in plus ti se inmultesc firele si devin aspre.

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Crema nu e prea eficienta, dar macar nu este dureroasa la fel ca si cu benzile de ceara.
Bye!

| ByasiAtat a răspuns:

Eu cred ca cea mai buna metoda este cu aparatul pentru ca este mai eficient...si cred ca si benzile cu ceara rece sunt tot atat de eficientebig grin
Fundita?

| Doar1îngeR a răspuns:

Benzi de ceara rece.

| mihaamihaa98 a răspuns:

Sallzy:Xlove struck! eu zic sa te faci cu crema pentru ca nu doare deloctongue

| MiaXD a răspuns:

Crema este exact ca lama, o sa iti creasca mai repede, mai lung, mai aspru si cateva fire intr-un singur por. benzile de ceara rece sunt destul de scumpe si trebuie sa pui de mai multe ori ca sa se ia bine. Mai bine du-te la salon, cu banii pe care ii dai pe benzi si te face in 15 minute pe ambele picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema e ca lama, rupe firul de par.deci ceara rece, care smulge firul de la radacina, face firul de par sa creasca mai fin si il rareste.Indubitabil benzile de ceara sunt mult mai bune!

| bia_4299 a răspuns:

Crama de epilat pentru piele fina