| Sara2 a întrebat:

Care creme nuantatoare pentru bronz sunt mai bune? si cum te poti da fara sa ramana urme? adica sa para uniform

1 răspuns:
| samara2 a răspuns:

În primul rând trebuie să faci duş şi să te exfoliezi pe întreg corpul în special în zona genunchilor şi a coatelor. Adică, dacă nu ai gel exfoliant, te freci pe piele cu zaţ de cafea sau cu făină de porumb iar apoi te speli cu gel de duş. După ce te-ai uscat bine dă-te cu o cremă hidratantă şi stai 10 minute. Abia apoi poţi aplica autobronzantul (eu am folosit de la Avon, dar îţi poţi lua ceva de la Nivea mai bine sau ce firmă îţi place) întinzandu-l uniform pe tot corpul fără să treci de multe ori cu mâna pe aceeaşi zonă. Apoi stai jumătate de oră măcar dezbrăcată, fără să te aşezi şi fără să te atingi de nimic. Treaba asta e mai bine s-o faci seara, să dormi într-un halat lejer iar dimineaţa te vei trezi cu un bronz drăguţ. big grin