| cristinutzik a întrebat:

Care dintre voi aveti probleme cu acneea?( ma refer la acnee grava care trebuie tratata nu la cateva cosuri)?happy

6 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Eu iti recomand: Mud soap, peeling gel si mud masc de la marea moarta(sunt foarte scumpe dar dau rezultate pe termen lung, nu doar pe moment), toate trei costa in jur de 300 de lei si le poti gasi la fetele enervante de la Seacret(cele cu "un esantion " de prin mall-uri, imposibil sa nu le fi intalnit macar odata).

| alice_5598 a răspuns:

Si eu probleme cu acneea.Am fost la dermatolog.Si nu am obtinut rezultatul mult asteptat. Dupa 2 luni si ceva de tratament se vede o atenuare dar nu o vindecare.
Totusi am auzit ca Roacutanne e bun. A vrut si ea sa imi dea. dar eu nu am fost de acord. Mi-a fost frica de efectele adverse.
Eu iti urez succes in lupta cu acneea>big grin

| Oana2098 a răspuns:

Iti poti da cu crema de galbenele pentru urmewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Cristinutzic, mergi la un dermatolog, este foarte important sa depisteze cauza acestei acnee, un produs oricat ar fi de eficient, si crede-ma lucrez in acest domeniu, deci as putea cu usurinta sa-ti recomand cateva produse foarte eficiente si de calitate, nu va inlatura cauza ci doar efectul.Insist sa mergi la medic, altfel risti sa ai un ten cu care nu te vei putea mandri mai tarziu. Dupa ce mergi la medic si iti prescrie un tratament mai vorbim despre creme si cu ce lotiuni sa-l intretii.

| cristinutzik explică:

Am mers si mi-a zis ca am infectie in sange. Iau niste patile numnie roacutanne sau ceva de genu. Vad diferente dar cred ca o sa am semne pe fata toata viatasad cu semnele pot face ceva?

| diana8889 a răspuns:

Buna!big grin.mda si eu am niste probleme destul de grave cu acneea...si pentru ca ma streseaza zi de zi asta am zis sa merg iar la dermatolog(dupa atatea incercari). in fine.Medicu respectiv mi-a prescris ''minunatul'' Roacutanne.sunt deja in a2a saptamana dar sincera sa fiu parca au aparut mai multe.IN concluzie medicu respectiv mi-a asigurat vindecarea in 4 5 luni.SI SPER DIN TOT SUFLETU. t pup:*