| andraeva a întrebat:

Care dintre voi ati avut probleme cu acneea si ati reusit sa rezolvati problema? de un an ma tot chinui sa scap de cosuri, am fost de 2 ori la dermatolog tratamente, peste cateva zile ma voi duce iar si voi cere sa-mi dea Roaccutane; am auzit ca este bun Roaccutane pentru acnee severa. A folosit cineva? In cat timp da rezultate?

4 răspunsuri:
| Rockăr a răspuns:

Eu am avut o acne foarte urata si chiar severa, mai ales pe frunte de aceea purtam breton.am folosit timp de cateva luni mixtura mentolata(ma dadeam seara iar dimineata ma steream cu servetele dwemachiante)apoi mi-a trecut dar mai aveam cateva semne si am folosit un tratament special de La La Roche Posay si acum mai imi apar rar.

Te sfatuiesc sa incerci! Funda?

| faramatania a răspuns:

Ca să nu mai încerci aiurea, mergi mai bine la o clinică de înfrumuseţare, unde se fac tratamente cu laser pentru acnee.Au şi acolo dermatologii lor.

| pynnk a răspuns:

Incearca argila.o data pe saptamana sau iti poti face si de 2ori aceasta masca.este foarte buna. funda?

| tp a răspuns:

Eu personal am folosit si a mers de minune Zynerit( pret 35 lei), si Brevoxyl ( pret 20 lei), la ambele dupa folosire se aplica crema hidratanta pentru a nu usca si exfolia tenul. Nu trebuie folosite simultan!