| DeXxa a întrebat:

Care e cea mai buna crema pentru cosuri?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Zinerytul este o solutie aproape miraculoasa. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! thumbs up peace signwinking

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creme nu stiu dar e o soluţie Zynerit se găseşte la farmacie sper ca ti-am fost de ajutor.bafta

| Ralucka_7047 a răspuns:

Alea de la avon. fundita pls talk to the hand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit mult Zineryt doar ca fiind antibiotic daca il folosesti in exces microbul nu va mai fi inlaturat. Poti incerca cu SOS de la oriflame. Arde practic cosurile.

| dragalasica a răspuns:

Garnier

| ServanaAtoni a răspuns:

Cele mai bune sunt cele de la AVENE, si apa termala este buna.

| Monna a răspuns:

Zinerit b-)

| BRoxana a răspuns:

Depinde de ten

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam cat costa zinerytul?

| kaya a răspuns:

Brevoxil este destul de buna numai ca e ceva mai scumpa dar merita.Numai bine

| ServanaAtoni a răspuns:

Daca ai cosurile intr-un stadiu mai avansat, zinerytul nu face mare lucruhappyiti spun eu
au folosit mai multe prietene si degeaba.dermatologul unei prietene i-a recomandat un gel de fata de la avene si o crema de la aceeasi firmahappydoar ca se ajunge pe la un mil de lei vechi numai cu cele 2 produsehappy

| Sara2 a răspuns:

Produsele de la garnier pure sunt miraculoase

| lollalo a răspuns:

Incearca Brevoxyl(il gasesti la farmacie) sau batonul Pure Nature Tea Tree de la Oriflame(e foarte bun)

| Helene a răspuns:

Http://www.yopi.de/image/prod_pics/235/e/235009.jpg Soin Clarifiant de la Yves Rocher. E super buna, ma dau cu ea de 5 zile si imi dispar cosurile repede.

NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt costa in jur de 30 RON. Deci nu e nici exagerat de scump si in 99% din cazuri isi face treaba. peace signwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti recomand cremele(mai ales daca ai tenul gras), mare lucru nu vor face, pot chiar inrautati situatia. Dintre solutiile incercate de mine, cea mai buna a fost Zineryt.Cat despre pret, la mine la farmacii s-a ridicat pana la 35 lei(cu cateva luni in urma era 30:-J).

NOname
| NOname a răspuns:

@Icsa', ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! peace signwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Clerasil este foarte buna dar este cam scumpa! Dar ITI spun este o crema incredibila pentru tratamentul cosurilor!happy

| AnamariaGeorgiana a răspuns:

Sincer, nu iti recomand sa folosesti crme special facute pentru cosuri pentru ca mia rau iti strica tenul si nu fac nimic impotriva cosurilor, chiar daca primele zile iti par minunate dupa cateva saptami cosurile vor fi la loc sau poti avea probleme grve, gen arsuri ale pielii sau pete!
insa daca chiar vrei sa folosesti o crema pentru cosuri foloseste doar pe acelea recomandate de medicul dermatolog dupa consultatie!
daca nu vrei sa mergi la medicul dermatolog iti recomand un sapun antisebum de la Bioderma care costa 24 de lei si o crema de la vichy care poate sa ajunga si la 40 de lei, depinde de unde o cumperi!
si eu foarte multe cosuri si am folosit asta si chiar s-a vazut extrem de mult!
cu sapunul te speli dimineata si seara, iar crema o folosesti dimineata ca sa iti protejezi tenul toata ziua!
plus ca crema vichy o poti folosi ca o baza pentru fondul de ten, si ca tot am ajuns sa zic despre fondul de ten, daca folosesti aplica inainte pe ten o crema, pentru ca fondul de ten iti distruge tenul daca te dai direct pe piele si iti apari mai multi cosii!
eu am incercat ce e mai sus si chiar a dat rezultate!
a si mai am ceva de spus ..in caz ca ai doar cosuri din astea albe cu puroi. gasesti la tratament niste pastile numite "Acneon" care costa in jur de 52 de lei 30 de pastile, iei 3 luni si te asigur ca nu vei mai avea niciun cos!
daca tratamentul recomandat de mine a dat rezultate, da-mi o funda!

| Adrian_Ionut_1998_PsI7 a răspuns (pentru NOname):

Salut de unde pot sa recomand?

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

Pentru mine cel mai bun tratament anti-acnee care a functionat a fost pe baza de produse naturale din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Acest tratament il am de la medicul dermatolog si mi-a recomandat de la firma asta spuma naturala, lotiunea tonica, crema hidratanta si gelul medicinal anti-acnee.La mine au functionat si le reocmand.

| gianinap101 a răspuns:

La mine a functionat acelasi tratament natural de la Thursday Plantation si iti pot confirma eficienta... Te pup

| corinastan a răspuns:

Si pe mine tot aceste produse naturale de la thursday Plantation m-au ajutat sa scap de acnee