| Simonika_1398 a întrebat:

Care e cea mai buna marca de cosmetice?

9 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Eu am 3 preferate: Sephora; L`oreal si Maybelline in new york.

| Ramonaaaa a răspuns:

Am putea sa spunem ca cele mai cunoscute(dar nu neaparat cele mai bune!) sunt Oriflame si Avon.Si Lady`s sunt ok.
Dar cosmeticele de firma (pe bune!) sunt L`Oreal Paris, Calvin Klein, etc.
Uite aici un site cu toate produsele de firma pe care le poti comanda online daca te tine buzunarul.Sunt cosmetice de calitate, sunt monstre dar difera decat ambalajul si le poti lua la preturi mai mici de 1-2 milioane.
Sunt cam scumpe dar sa stii ca sunt foarte bune.
http://www.produsecosmetice.ro/

| mistikk a răspuns:

Sephora :X:X e intr`adevar cea mai buna

| NoName8 a răspuns:

Cea mai buna marca de cosmetice este cea care se potriveste tipului tau de ten ( nu orice se potriveste tenului tau), care nu contine agenti patogeni ce imbatranesc tenul. Orice marca de cosmetice incearca sa fie cat mai "naturala". Orice te atrage sa iti cumperi, citeste ambalajul sa nu contina paraben, acest chimical imbatraneste tenul si se pare ca este suspect de cancerul la san (sincer nici nu stiu care e legatura dintre fata si san, ca sa faci cancer, in sensul acesta). Important este sa folosesti ceva cu care tenul tau se simte bine, nu trebuie sa faca parte din ceva marca de cosmetice de top. Desi acestea sunt mai renumite si mai sanatoase, s-ar prea putea sa nu se potriveasca cu nevoile tenului tau si atunci, trebuie sa gasesti tu ceva care sa raspunda la cerintele tale. Succes!

| Bijou a răspuns:

Forever detine cosmetice naturale, care detin locul 4 in lume http://forever-aloe-vera.eu/produs/category/sonya/cosmetice-naturale

| AAAA31 a răspuns:

Mac :d

| DjBl3ndar a răspuns:

Mie mi se parea ca, cea mai buna marca de cosmetice este avon.

| AlwaysDream a răspuns:

Sephora

| cemre a răspuns:

Pai sa stii ca eu am varsta de 20 de ani si de la varsta de 10 ani folosesc marca ''artistry''. toata lumea care ma vede imi spune ca am 15 ani.big grin