| alinta a întrebat:

Care e cea mai buna metoda de a aplica fondul de ten?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Folosesti in prealabil o crema hidratanta potrivita tenului tau(gras, mixt, normal sau uscat-sensibil) si apoi uniformizezi cu mana fondul de ten foarte bine.

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Un fond de ten se aplica pe fata demachiata, tonifiata si masata usor cu o crema de zi. Exista tot felul de accesorii utile atunci cand este vorba de machiaj iar pentru fond de ten exista pensule speciale sau buretei din latex natural. Atunci cand acestea nu exista se poate folosi mana personala, foarte curata. Fondul de ten se aplica intr-un strat subtire, uniform cu miscari usoare, daca se poate ascendente.

| JustMeFlory a răspuns:

Da'te cu 10 min inainte de a aplica fondul de ten, cu o crema.ai grija sa intinzi fondut de ten si pe gat ca sa nu aiba fondul de ten efectul de masca.dk nu iti gasesti culoarea potrivita pentru tenul tau combina 2 culori, dar ai grija cum le combini ca sa nu se vada urat pe fata!

P. S daca nu ai nevoie de fond de ten ti'as recomanda sa nu il folosesti!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cu mainile... citisem pe undeva... ca buretele absoarbe foarte mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu degetele - e cea mai buna metoda.