| Violetta69 a întrebat:

Ce trebuie sa faci inainte de a aplica fondul de ten?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa iti cureti fata, sa te faci cu o crema apoi aplici fondul de ten

| PedoBarbie a răspuns:

Eu una folosesc baza de machiaj înainte de fond.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa aplici o crema hidratanta( eu de exemplu utilizez Nivea) si inainte de acst pas spalarea pe fata cu un sapun care sa fie protectiv cu pielea si sa nu o usuce( P.S: -chiar daca utilizezi crema hidratanta dupa spalare-un mai bun efect asupra pielii si porilor va avea un sapun cremos, cu efect protectiv si de durata pe intraga zi)-(un asfel de sapun este care sa contina aceste calitati este Protex, Nivea si Dove-restul din comert au un efect de uscare a pielii)

| ilinc a răspuns:

Sa aplici un tonic si/sau o crema

| BoggyP a răspuns:

Sa-l dai jos pe celalalt

| cokko a răspuns:

Sa te speli si sa te dai cu primer!

| Di7 a răspuns:

Sa iti cureti fata dupa care o hidratezi

| HappyEyes a răspuns:

Sa te speli pe fata apoi sa hidratezi piele cu o crema.