| evelynne a întrebat:

Care e cea mai buna metoda de epilat? voi ce folositi de obicei?

5 răspunsuri:
| MiiMii a răspuns:

Cea cu ceara. E putin dureroasa dar merita.

Sau cu aparatul de epilat. Silk epil 7 (fresh efect).

Parul creste mai greu si mai rar (mai putin cantitativ) cu aceste metode. Insa daca parul nu se vede (este blond) eu nu ti-as recomanda pentru ca e un mare stres sa stai sa te epilezi odata la 2-3 saptamani straight face. Pup :*

| purple_7366 a răspuns:

Avand in vedere ca sunt alergica la cearahappy...deobicei cu aparatul pentru epilat.

| MadQueen a răspuns:

Foarte dureros insa totul are un pret. Pana la urma tot epilarea cu ceara ramane cea mai eficienta metodawinking Daca nu incearca lama de ras sau cremele epilatoare insa peste 2 zile creste inapoi si de 2 ori mai mult... Asa ca daca ai degand sa te epilezi eu zic sa folosesti ceara happy

| gloria7 a răspuns:

Ceara, si la salon.

| Inny_6353 a răspuns:

Cel mai bine este cu ceara sau crema speciala. cu lama risti sa-ti creasca mai mult par in zona in care ai dat cu lama si chiar mai repede. big grin sper sa-ti fie de folos sfatul meu