| ade99adelina a întrebat:

Buna fetelor.Voi ce metoda de epilat folositi sa fie de lunga durata?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Epilator electric sau ceara sunt cele mai bune variante.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Iubita mea foloseste epilator profesional dar si unul la 2-3 milioane si-ar face treaba.

| devilshelp a răspuns:

Epilatorul. Doare, dar o saptamana sau chiar mai mult nu mai trebuie sa ai grija epilatului. Eu de 1 an ma fac doar cu epilatorul si m-am obisnuit, nici nu ma mai doare

| ade99adelina explică (pentru devilshelp):

Ms.pt iubitul meu ce recomanzi

| devilshelp a răspuns (pentru ade99adelina):

Ar putea folosi crema din aceea depilatoare sau ceara. Totusi cred ca ar fi mai bine crema depilatoare pentru ca e mai suportabila, mai ales ca barbatii au parul mare. Daca nu, poate folosi si un aparat de ras.

| LarissaLary189 a răspuns:

Buna. Iubitul tau poate folosi aparatul acela cu benzi pentru epilat. Sau sa isi cumpere crema aceea de epilat. Daca vrei o parere despre crema aceea: este ok, doar ca miroase naspa dar e suportabi si isi face efectul daca stii cum se aplica si cat sa stai...la aplicare e usor. Pune intr-un strat putin mai gros, lasa sa actioneze 10 -15 minute (din cate tin eu minte cam atat am stat eu ca sa actioneze) iar dupa cu un burete, isi da jos crema frecand putin (nu foloseste sapun sau gel de du ci decat buretele cu apa calda). Sper ca ti-am fot de ajutor, Succes!