| Ciocoflencea a întrebat:

Care e cea mia repede solutie sa-ti creasca parulcrying. M-am tuns acum o ora si e prea scurtcrying fata de inainte si num place. Ce ar trebui sa fac sa im creasca ...Sunt baiat. Dau funda plsssad

Răspuns Câştigător
| kiss99 a răspuns:

Este foarte importanta alimentatia, care sa cuprinda produse bogate in proteine, cum ar fi: ficatul de vita, ouale, fasole verde, peste si vitamina A, de exemplu morcovii. Se spune ca un consum marit de castravete ar stimula cresterea parului. Poti, de asemenea sa iei vitamine pentru par: Revalid(este eficient luat cel putin 3 luni), Miss Vitaal. Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona etc.Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin+galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri+ 2 linguri tinctura de brusture+ 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana)
sau sunt unele sampoane si balsame speciale pentru asta, dar poti lua radacini de URZICI USCATE pe care le bagin in 50-500l de apa si le lasi sa se inmoaie iar mai apoi te speli cu ele pe cap si stai vreo 20-30 de minute dupa care te speli normal

5 răspunsuri:
| Jerrry a răspuns:

Bunabatting eyelashes

Uleiul de ricin cred ca este cel mai bunbatting eyelashes iti spun din experienta meabatting eyelashes Tratamentul suna cam asa : de preferat ar fi sa-l lasi sa actioneze peste noapte daca nu, iti masezi capul cu o cantitate considerabila de ulei il lasi sa actioneze3-4 ore dupa care iti speli parul normal.tratamentul se poate repeta de fiecare data cand vrei sa-ti speli parulbatting eyelashes

| White13 a răspuns:

Sti, nu prea exista vreo metoda...Noi iti putem spune sa faci aia si aia, dar parul va avea acelasi ritm de crestere. Doar ca poti creea o iluzie: NU te uita toata ziulica la parul tau, uite-te odata pe saptamana, in doua saptamana o sa observi diferenta.winkingSUCCES!

| MeoKidu a răspuns:

Salut!
Uleiul de Ricin este folosit de mulţi, însă nu ţi-aş recomanda, se va îngrăşa foarte tare părul.
Şi oricum nu are un efect foarte bun, creşte cu jumătate de cm-1cm pe lună mai mult. Mai bine mai ăstepţi încă o saptamana-doua şi ai părul sănătos.
Baftă!

| Mirel_8882 a răspuns:

Tunde-te chel si o sa ai parul si mai des si mai sanatos!

| dRaXler a răspuns:

Ce intrebare...astepti sa creasca, tu crezi ca sunt solutii care fac asta in 2 ore?