| Stefaniaioana a întrebat:

Care e diferenta dintre extensiile cu gel, extensii cu tips si gel pe unghia naturala? ce inseamna fiecare? Dau funda

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Gelul pe unghia naturala este unghia ta naturala sub un strat de gel! Fara prelungire, fara marire. Exact forma ei.

Unghii cu tips, inseamna tipsul din plastic lipit pe unghia naturala pentru a marii unghia, iar apoi bagata sub straturi de gel. Asa se construieste unghia cu gel mai mare.

Constructia din gel, este ca unghia cu tips doar ca in loc de plasticul acela, e gel! E mult mai tare, mai solid si in acelasi timp arata mai bine. Constructia unghiei mai mare decat cea naturala, este facuta din gel cat si forma. De exemplu daca ai unghia roasa sau scurta si o vrei mai mare, iti face constructie sau tips.