| aanaaaaxqq a întrebat:

Buna, imi puteti spune si mie ce inseamna constructia cu gel, tips si gel pe unghia naturala? Adica sa imi spuneti in ce consta? Nu prea ma stiu cu astea si vreau sa imi fac o programare si trebuie sa aleg din astea 3 si nu stiu ce inseamna, va rog.

Răspuns Apreciat de Editori
| alina2k18 a răspuns:

Pt constructie iti pune un sablon sub unghia ta si dupa face alungire din gel de constructie. Tips se realizeaza cu tipsuri laughing acele unghii false dar speciale pentru treaba asta care se lipesc de la jumatatea unghiei cat mai jos posibil si dupa se finiseaza si se aplica gel.
Gel pe unghia naturala : se pregateste unghia in mai multi pasi si dupa se aplica gel, ramai cu lungimea unghiilor tale.
Deci depinde ce vrei sa ai protectie gel sau vrei unghiute mai lungi si sa iti creeze ce forma vrei tu [ migdala, patrat, stiletto, etc ] si ai nevoie de constructie sau tips.
Constructia dureaza un pic mai mult.
Mai poti opta si pentru oja semipermanenta cu apex.