| allyce a întrebat:

Care e diferenta dintre tus si mascara? imi poate spune cineva?

4 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Cu tus te poti da pe pleoapa ma rog..., pe cand cu mascara te dai pe gene, nu te poti da cu tus pe gene:))

Uite aici un articol despre tusul de ochi http://femina.rol.ro/....../index.php @

| Fvn a răspuns:

Mascara e rimel; tus...e...ca un fel de dermatograf, numai ca e lichid

| talk2me a răspuns:

Mascara = rimel il folosesti pentru gene iar cu tus, trasezi o linie fina deasupra genelor. mai bine foloseste creion dermatograf

| ela_9708 a răspuns:

Fi atenta mascara e este un rimel(te dai cu el pe gene), tusul este folosit ca contur pentru ploapewinking