| sopranaCadaverica a întrebat:

Care e diferenta intre crema depilatoare pentru zona bikinilor si crema pentru epilare inghinala? E vreo diferenta de fapt?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Acelasi lucru, spus in alt fel. Mare grija cu cat o tii pe piele, eu am folosit cu mult timp in urma si mi-a provocat usoare arsuri, iritatii. In plus, creste la fel de repede ca si la epilarea cu lama de ras. Epilarea cu ceara calda e cea care merita intr-adevar. Firul de par creste mai incet, mai subtire, nu inteapa la fel de tare si nici cosulete sub piele nu mai apar dupa epilare.
Folosesc de ani buni ceara calda, initial la salon, iar acum ma fac singura acasa cu un kit pentru epilat.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, e acelasi lucru.

| BroascaCuElice a răspuns:

Denumirea