| WithoutYou a întrebat:

Care e diferenta intre o placa de intins parul cu tehnologie ionica si fara? si cea cu aburi ce are mai special decat celelalte? funda.

1 răspuns:
| QpAnaQp a răspuns:

Ionii sunt atomi sau molecule care au acceptat sau au cedat un electron. Ionii pozitivi au cedat un electron, iar ionii negativi au acceptat un electron. Odată ce ionii încep să interacţioneze cu şuviţele de păr, le permit şuviţelor rebele sau deranjate să se fixeze unele lângă altele fără a se separa – nu rămân ridicate!(fundita)