| mary_9821 a întrebat:

Care e inaltimea perfecta a unei fete? plss pareri!

71 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| OliviaLove a răspuns:

Eu zic intre 1.67 si 1.78 eu am 15 ani si am 1.71 si sunt foarte multumita. tu cat ai?

| OliviaLove a răspuns (pentru lola_2540):

Eu la 12 ani aveam aceeasi inaltime ca tine, insa nu pot sa-mi imaginez pe cineva la 16 ani cu inaltimea de 1, 58. In scoala, prin clasa a 8a, cand copii aveau vreo 14 ani, cam toti aaveau peste 1, 65. unii aveau chiar si 1, 75. ma uitam de jos la ei. Deci eu cred ca faza aia cu 1, 58 la 16 ani a scris-o vreo complexata ca e prea pitica. Oricum eu am 1, 70 la 17 ani si sunt foarte multumita.

| OliviaLove a răspuns:

Eu zic ca intre 1.65 si 1.75

| Rose123 a răspuns (pentru Bella_3622):

Eu am 15 si am 1, 60 laughing Nu am mai crescut de un an...cred ca trebuie sa faci sport ca sa mai cesti. Asta voi face si eu ca sa ajungmacar la 1, 65...

| elysaEVM a răspuns:

Daca tot ne ziceti care este inaltimea perfecta, atunci gasiti si solutii sa ajungem la ea. Altfel ce rost are? Eu daca am 156 cm la 26 de ani iar rudele sotului meu ma fac handicapata ca ele toate au peste 170 cm, ce pot sa fac? Sa ma accept asa handicapata toata viata?

| Fluturash_Mary_1999 a răspuns (pentru εїз):

laughing)) Si daca ai 1, 73 dar nu vrei sa fii model inseamna ca esti anormala? (cazul meu) big grin

| Fluturash_Mary_1999 a răspuns (pentru Bella_3622):

Eu am 14 ani si am 1, 73! happy big grin Tu ce greutate ai?

| Diannee14 a răspuns:

Eu sunt fata si am 1, 78 si sunt foarte mulțumită de înălțimea mea. Nu mi-aș dori cu nicio formă să fiu mai scundă de atât. Știi cum se spune: Lumea văzută de sus e mai Frumoasa". Dar așa înălțimea ideala este de 1, 75 zic eu. oricum trebuie să te simți bine oricum ai fi.

| Durassica22 a răspuns:

Depinde si de greutate.
De exemplu eu am 1, 41m si 44-45 kg la 13 ani
Sunt obeza...

| Durassica22 a răspuns (pentru smecherul222):

Eu sunt prea mica am 13 ani si 1, 41 cum sa fac sa mai cresc?