| Decebal a întrebat:

(intrebare pentru fete)Care ar fi inaltimea perfecta pentru un barbat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista o inaltime perfecta... dar oricum, in opinia mea, baiatul ar trebui sa fie cu vreo 15 cm mai inalt decat fata, ca fata sa isi poata pune capul pe pieptul lui fara sa se aplece tongue si ca fata sa poata purta si ea tocuri. dar nu stiu, prietenul meu e cu fff putini cm mai inalt decat mine si tot mi se pare perfecthee hee.

37 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Mai mult de 1. 75, eu am 1. 72, daca mai mergem impreuna la o petrecere ceva si am si tocuri, o sa ma simt ca o girafa, daca el e mic. happy

| cretzufinish a răspuns:

Putin mai inalt decat mine, adica tinde spre 1, 90 m laughing

| Ea12345 a răspuns:

Mai inalt decat mine.Eu am 1. 60(parcalaughing )...deci 1. 65-1. 70 ar fi perfect! E cam penibil sa se aplece fata sa sarute baiatul...

Si fata mai vrea sa poarte tocuri, nu vrea sa renunte doar pentru ca arata penibil langa un barbat cu 20 cm mai scund.
Parerea mea...tongue

| Deea a răspuns:

1, 70

| Seline a răspuns:

De la 1. 80 in sus.

| arrriadna a răspuns:

Atat cat sa isi poata ea pune capul pe pieptul lui. Nici sa se "cocotze" la el pentru un sarut, nici sa se aplece de pe tocuri.

Desiiii. mai e si treaba de gusturi: tataie ii venea bunica-mii "pana intre sani" (chiar se amuzau de treaba asta) si au avut o casnicie frumoasa, 4 copii, si ete i-a doborat bartanetzea impreuna big grin
De unde poti deduce ca nu e asta cel mai important aspect al vietii "in 2"...

| scumpik a răspuns:

Pai cam 1. 80

| Razvan a răspuns:

1, 80-1, 85winking

| maya_7683 a răspuns:

Nu conteaza inaltimea, importanta-i istetimeawinking

| nathalie a răspuns:

Eu sunt micuta dra am un moft. sa aiba peste 175.
oricum depinde de cat de inalta e fata...inaltimea unui barbat e de 175(in arborele lumii)

| AdaIoana18 a răspuns:

1. 70-1. 75. poate fii si mai inalt maxim pana in 1. 80 imi plac barbati care sunt inalti si fac sala!love struck love strucklove struck

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Depinde de inaltimea fetei, ca aici fiecare iti va raspunde parerea sa.Eu am 1. 72 deci pentru mine inaltimea perfecta a barbatului trebuie sa fie intre 1.80-1.85.Barbatul trebuie sa fie in mod normal mai inalt decat femeia.(din pacate eu nu am intalnit ink barbatul de care am amintit mai suslaughing)

Răspuns utilizator avertizat
| mrrry a răspuns:

Peste 1. 75...big grin
pootin mai inalt ca minehappy

| Matusha a răspuns:

Cu vreo 20-30 cm mai inalt decat tine ca sa poti purta un toc si sa pari firava pe langa el.

| l0rre a răspuns:

Putin mai inalt decat mine
Dar in general... 1. 75

| adelina_7242 a răspuns:

NU conteaza inaltimea, nici frumusetea, conteaza sa va iubiti si sa va intelegeti.Pentru ca frumusetea trece dar intelegerea...

| sam a răspuns:

1. 80-1. 90 Oooooooooo daaaa!
Am o mare slabiciune pentru baietii inalti...Imi par mai impunatori, mai barbati! Si mai e si foarte placutul sentiment de siguranta si protectie! :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de inaltimea fiecarei fete happy daca ea e mai scunda atunci ar vrea un baiat mai mic la inaltime happy daca e mai inalta atunci unul putin mai inalt ca eabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat arata mai bine daca e mai inalt cu 5-10 cm decat prietena lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca 1 70 - 1 75.
Dar si cei de 1 65 - 170 sunt supper okwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 1, 75.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. 80(dar depinde si de cat e de inalta fata(adica in mod normal ar trebui sa fie mai inalta cu cativa cm decat ea) insa sunt si alte cazuri! iti spun din proprie experienta ca pr e cu 2 cm mai mic decat mine(aproape ca nici nu se observa)toata lumea zice ca suntem la fel de inaltime! insa pentru mine nu e asa placut ca eu nu pot sa-mi iau incaltari cu toc(de cand sunt cu el-mi-am luat numai incaltaminte joasa)unele prietene mi-au zis''ce te faci la nunta cand trebuie sa porti pantofi cu toc? iti iei fara toc pentru ca ai sotul pitic''? in fine si multe altele eu il plac si diferenta de inaltime nu e o mare problema(insa nici lui nu ii place si nici nu aratam bine daca eu imi iau tocuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. Eu am 12 anilaughing si am 1.70.si in general ii plac baietii mai inalti, cam de 1. 75 asabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. 87. 5happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 4 metri in sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca eu am 1. 84m consider ca si prietenul meu trebuie sa fie de minim 1. 90m, asa cred eu ca nu o fi mai mic decat mine, sa rada lumea pe strada de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa fie o diferenta de 15-20 cm
nu e vorba numai de tocuri, de pus capul pe piept. dar e caraghios sa vezi o fata mai inalta decat prietenul ei.in plus, o fata se simte protejata langa un barbat mai inalt. daca e langa unu mai mic decat ea, are tendinta de demonstra ca ea e 'seful' laughing

eu am 18 ani si 1, 88 inaltime.cred ca sunt destul de bine. 85 kg.
fata ideala pentru mine trebuie sa fie peste 1, 70.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

185 e inaltimea ideala... e la limitabig grin