| ela20000 a întrebat:

Care este cea mai buna crema pentru punctele negre? plizz spuneti-mi am un cosmar

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru puncte negre folosesc albus de ou si o lingurita de malai, e o solutie f buna pentru ca si eu am avut probleme cu punctele negre

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna scumpo!
Crema nu rezolva nimic in schimb plasturii speciali pentru punct negre, da.
Sunt foarte ieftini( cam 10 lei un pachetel), eu ii folosesc asa:
Fierb intr-o oala apa si apoi pun fata peste dar imi acopar capul cu un prosop pentu a nu permite aburilor sa iasa, stau asa cam 3 minute apoi aplic plasturii pe zonele cu puncte negre, ii las sa actioneze cam 20 de minute apoi il dau jos si scoate aproape toate punctele negre, apoi te clatesti cu apa rece pentru a inchide porii si foarte important e sa te dai cu o crema antiseptica pentu a impiedica punctele negre sa mai apara.
Procedeul asta il repeti cam de 2 ori pe saptamana.

| SheCanFlyy a răspuns:

Nu cred ca o crema ar rezolva problema.cel mai bine e un scrub.Am doua variante pentru. tine (pe care le folosesc cu incredere): de la stri-vectin(o varianta scumpa) sau lush dark angels(in jur de 40 de lei). Amandoua sunt f bune.Succes!

| Romania_TianDe_1987 a răspuns:

Salut o varianta mai comoda este sa folosesti gama anti-acnee de la tianDe. are efect garantat si asupra cosurilor si asupra punctelor negre. poti incepe cu masca. pag. 48
http://tianderomania.ucoz.com/index/produsele_noastre/0-5