| LALABAND12345 a întrebat:

Care este cea mai buna firma PUMA sau NIKE

9 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Daca ar fi totul de pe piata si puma si nike original ar fi cam la fel
totusi in conditile actuale de pe piata aleg nike

| pwp a răspuns:

Nike dupa parerea mea

| Alexutza25 a răspuns:

Adidas

| faramatania a răspuns:

Nike

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nike, si eu am patit-o cu Puma.
Mi s-au spart adidasii in cateva luni de la achizitionarea lor.
De la Nike am cateva bluze si sunt multumita de calitatea lor, sunt pufoase rau :X.
Dar la incaltaminte imi place Adidas.

| Catharsis a răspuns:

Nike e cu siguranţă mai popular.
Alegerea ţine de ceea ce cauţi.
Nike e mai discret şi mai sport.
Puma e mai ostentativă, cu sigla mereu la vedere, dar şi mai feminină (cu precădere la papuci).
Cât despre rezistenţă, contează foarte mult materialul şi, obligatoriu, persoana.
Există persoane care doar când se uită la o haină o şi strică. Părerile altora despre rezistenţă nu sunt un criteriu.

| banglados a răspuns:

Eu am niste adidasi nike si mau tinut 3 ani(mi-a crescut piciorul pana la urma) si puma sau rupt in luna a 4-a.