| Decode49 a întrebat:

Care este cel mai bun remediu impotriva ingrasarii parului? Azi il spal si maine se ingrasa. Am incercat multe sampoane si nici unul nu a dat rezultate.

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Http://www.unica.ro/......mente.html Incearca si tu aici. ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Foloseste masca de galbenus+ulei masline.
Faci o maioneza din 2 galbenusuri, il freci cu ulei de masline, apoi dai pe lungimea firului de par si stai acoperita cu ceolofan 3-4 ore, apoi te speli normal.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samponul pentru par blond de la Life Care ma tinea pe mine 4 zile dar au si pentru par gras, e alegerea ta. Costa cam 13-15 lei 500 ml si se comanda pe net sau cauti in farmacie dar nu prea cred ca o sa gasesti in toate.

| LouLi a răspuns:

In primul rand, nu te spala zilnic. Chiar daca se ingrasa, fa un efort o data sa il lasi 2-3 zile si obisnuieste-l asa. Se stie ca daca il speli in fiecare zi, are o tendinta mai mare de ingrasare, asa ca "educa-l" altfel.

| Beautyroom a răspuns:

Parul se poate ingrasa si datorita samponului. Un sampon mult prea agresiv poate scadea pe termen scurt nivelul de sebum urmand ca apoi organismul sa creasca brusc productia de sebum pentru a ajunge la normal. O alta posibila cauza de ingrasare frecventa a parului este modalitate de utilizare a balsamului de par (balsamul nu se aplica pe radacina de par ci pe lungimea firului de par). Ticuri gestuale pot fi iarasi cauze frecvente de ingrasare... fara prea mult bagat mana prin par.
Iti recomandam acest sampon pentru utilizare zilnica:
http://www.beautyroom.ro/......ilnica_203

| 0eLLe0 a răspuns:

Cand te speli, spala-te de doua ori! si daca ai tendinta sa te joci cu parul tau, nu o mai face pentru ca daca pui mana in par, ti se ingrasa parul happy
sper ca te-am ajutat. funda?:*