| Caramelll a întrebat:

Care este diferenta dintre unghiile cu acryl si cele cu gel? de ce?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Acrylul se intareste cand intra in contact cu aerul si se poate da jos cu lichidul care transforma praful in pasta. Iar gelul se intareste cand intra in contact cu lumina de la lampa UV, si se da jos cu pila.
In ceea ce priveste aspectul... Nu conteaza materialul cat conteaza cea care le pune si felul cum le pune.

2 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Tin mai mult cele cugel ai au un aspect mai clar, mai elegant.

| BybuDudu a răspuns:

Cele cu gel sunt mai rezistente...de ce? asta nu stiu.