| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare intrebare intrebatoare.de ceva timp am devenit pasionata de unghii, si anume de unghiile false. Vreau sa fac un curs si, daca e cineva dragut sa. mie xplice si mie care este diferenta dintre gel si acryl si in ce caz se folosesc unghii din plastic, sau daca e neaparat sa construiesti unghia.

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Ambele crează iluzia de unghii mai lungi, mai îngrijite. Tips-urile sau unghiile de plastic se aplică mai ușor și mult mai rapid. Gelul se aplică în straturi, trebuie ca după fiecare strat unghia să fie lăsată să se usuce mai mult timp la o lampă specială. Unghiile de plastic sunt mai ieftine decât gelurile. Oricum ambele sunt nocive și afectează sănătatea unghiei.
O zi cu zâmbet să ai!